pipes hard hdpe (elsiyasw)

Member for
5 months, 1 week
Country
Iran, Islamic Republic of
Time zone
Asia: Tehran
Language
LANSA

لوله پلی اتیلن سخت یکی از انواع لوله های پلی اتیلن است که می توان از آن در فشار های بین 3.2 تا 25 بار استفاده نمود. ویژگی های منحصر به فرد لوله های پلی اتیلن باعث شده که در طی چند سال گذشته سرعت رشد این لوله ها بسیار زیاد باشد. از لوله های پلی اتیلن برای انتقال و توزیع سیستم آبیاری تحت فشار، فاضلاب و گاز استفاده می شود.

لوله پلی اتیلن چیست؟

به لوله هایی گفته می شود که از مواد اولیه پلی اتیلنی تولید شده باشند لوله های پلی اتیلن یکی از پرکاربردترین لوله ها مورد استفاده در صنعت می باشند، این لوله های استوانه ای با توجه به درخواست مخاطب و شرایط پروژه طبق استاندارد و در فشارهای مختلف تولید می گردد، طی چند سال اخیر تولید و استفاده لوله های پلی اتیلن به خاطر ویژگی های منحصر به فردی که دارد هر روز رو به افزایش می باشد.

سایز بندی لوله های پلی اتیلن

در جدول استاندارد INSO14427-2 تمامی سایزهای این لوله بر اساس میلیمتر آورده شده است همچنین جدول بر اساس ضخامت و وزن نیز می باشد. لوله های پلی اتیلن فشار قوی از سایز ۱۶ تا 450 برای آب و برای گاز از سایز 25 تا 225 میلیمتر می باشد.

مشخصات لوله پلی اتیلن سخت یا (HDPE)

وزن کم و راحتی در حمل مقاوم در برابر ضربه نصب راحت مقاوم در برابر انواع مواد شیمیایی قلیایی دارای اتصالات متنوع مقاوم در برابر اشعه آفتاب و ازن

نوار آبی در کنار لوله های مشکی به چه معنی است؟

نوار آبی بر روی لوله های پلی اتیلن نشان دهنده نوع مصرف آن لوله می باشد به عنوان مثال برای لوله های پلی اتیلن گازی این نوار به رنگ زرد می باشد.

لوله های پلی اتیلن فشار قوی ‏یا (HDPE)

لوله پلی اتیلن فشار قوی یا همان لوله های (HDPE) برای انتقال سیالات مجاز تحت فشار به کار می رود لوله های تحت فشار قوی اغلب تحت فشار مستقیم پمپ و در معرض مستقیم اشعه ماورای بنفش آفتاب قرار می گیرد بنابراین برای از بین نرفتن و افزایش طول عمر آن باید از مواد انتی UV در تولید آن استفاده شود.

کاربرد لوله های پلی اتیلن فشار قوی چیست؟

کاربرد لوله های پلی اتیلن فشار قوی و تحت فشار برای انتقال فاضلاب شهری و روستایی انتقال گازهای طبیعی، انتقال فاضلاب های صنعتی، انتقال آب در سطح زمین های شیب دار و شبکه های زهکشی استفاده می شود.

Level
Solved
0
Total
0.00

Level progress

0
1

No solved problems yet.